سایت آینه    نرم افزار بارکد    با ما تماس بگیرید    دانلود    خرید آنلاین    سوالات متداول    دانش بارکد

مولد بارکد آنلاین دسته ای رایگان

مولد بارکد آنلاین دسته ای رایگان

مقدار بارکد:   Barcode Data / Number

می توانید 1 تا 100 خط وارد کنید

می توان از اکسل به اینجا کپی کرد

Up to 100 rows

You can copy data from Excel

نوع بارکد:   Barcode Type

    چه نوع بارکد وجود دارد؟

اندازه بارکد:   Barcode Size

 /   عرض / ارتفاع   

متن زیر بارکد:   Show Text Under Barcode

بله   نه   

پسوند عرض بارکد:   Stretch Barcode Width

بله   نه   

فونت / اندازه فونت:   Font Name / Size

 / 

تنظیمات خروجی:   Output to Images / Printing Setup

ایجاد تصویر بارکد  چاپ روی کاغذ A4  چاپ برای برچسب زدن کاغذ  

حاشیه چپ      حاشیه بالا   Left / Top Margin

گزینه چاپ مستقیم

خطوط 1 تا 16 را وارد کنید و بارکد 2*8 را روی کاغذ A4 چاپ کنید.

از 1 تا 100 خط را برای چاپ بارکد روی کاغذ لیبل رول وارد کنید.

For directly

printing

Enter 1-16 rows data to print 2X8=16 barcodes to A4 paper.

Enter 1-100 rows data to print to label Paper.

   وب سایت محلی فارسی:  http://BarcodePersian.com

اگر گزینه چاپ انتخاب شده باشد:

بر روی این دکمه کلیک کنید، برنامه یک صفحه چاپ را باز می کند، سپس روی منوی چاپ مرورگر کلیک کنید تا چاپ شروع شود.

 

Recommended by CNET: Desktop version of free barcode software - Offline use, More powerful

توصیه می شود: نسخه دسکتاپ نرم افزار بارکد رایگان

استفاده آفلاین، عملکردهای قدرتمندتر

https://Free-barcode.com

این نرم افزار بارکد دارای سه نسخه است

نسخه استاندارد:           دانلود رایگان

1. چاپ دسته ای برچسب های بارکد ساده با استفاده از داده های Excel.

2. می تواند در چاپگرهای لیزری یا جوهرافشان معمولی یا چاپگرهای لیبل بارکد حرفه ای چاپ کند.

3. بدون نیاز به طراحی برچسب، فقط تنظیمات ساده، می توانید برچسب های بارکد را مستقیماً چاپ کنید.

نسخه حرفه ای:           دانلود رایگان

1. مشابه نسخه استاندارد، برچسب های پیچیده تری را می توان چاپ کرد.

2. تقریباً از همه انواع بارکد (1D2D) پشتیبانی می کند.

3. می توان آن را از طریق خط فرمان DOS اجرا کرد و همچنین می تواند با برنامه های دیگر برای چاپ برچسب های بارکد استفاده شود.

نسخه طراحی برچسب:           دانلود رایگان

1. برای طراحی و چاپ دسته ای برچسب های بارکد پیچیده استفاده می شود

2. هر برچسب می تواند حاوی چندین بارکد، مجموعه های متعدد متن، الگوها و خطوط باشد

3. داده های بارکد را به روش های مختلف کارآمد در فرم ها وارد کنید تا حجم کاری خود را به حداقل برسانید.

خلاصه:

1. این نرم افزار دارای یک نسخه رایگان دائمی و یک نسخه کامل است.

2. نسخه رایگان می تواند نیازهای اکثر کاربران را برآورده کند.

3. می توانید عملکرد نسخه کامل را در نسخه رایگان تست کنید.

4. توصیه می کنیم ابتدا نسخه رایگان را دانلود کنید.

دانلود نسخه رایگان نرم افزار بارکد

مراحل دقیق نحوه استفاده از این نرم افزار بارکد

https://free-barcode.com/HowtoMakeBarcode.asp

 
 

فناوری بارکد و تاریخچه توسعه آن     

دانش بیشتر بارکد

تفاوت بین بارکد EAN-13 و بارکد UPC-A چیست؟

بارکد EAN-13 یک کد کشور/منطقه بیشتر از بارکد UPC-A دارد. در واقع، بارکد UPC-A را می توان به عنوان یک مورد خاص از بارکد EAN-13 در نظر گرفت، یعنی، رقم اول بارکد EAN-13 است که روی 0 تنظیم شده است.

بارکد EAN-13 توسط مرکز شماره گذاری مقالات بین المللی تهیه شده است و مورد پذیرش جهانی است. طول کد 13 رقمی است و دو رقم اول نشان دهنده کد کشور یا منطقه است.

بارکد UPC-A توسط کمیته کد یکنواخت ایالات متحده تولید می شود و عمدتاً در ایالات متحده و کانادا استفاده می شود. طول کد 12 رقمی است و رقم اول نشان دهنده کد سیستم عددی است.

بارکد EAN-13 و بارکد UPC-A ساختار و روش تأیید یکسان و ظاهری مشابه دارند.

بارکد EAN-13 ابر مجموعه ای از بارکد UPC-A است و می تواند با بارکد UPC-A سازگار باشد.

اگر من یک کد UPC دارم، آیا هنوز باید برای EAN درخواست بدهم؟

نیازی نیست. هم UPC و هم EAN می توانند کالاها را شناسایی کنند. اگرچه منشأ اولی در ایالات متحده است، اما بخشی از سیستم جهانی GS1 است، بنابراین اگر UPC را تحت سازمان GS1 ثبت کنید، می توان از آن در سطح جهانی استفاده کرد. اگر نیاز به چاپ بارکد 13 رقمی EAN دارید، می توانید عدد 0 را جلوی کد UPC اضافه کنید.

بارکدهای UPC-A را می توان با اضافه کردن 0 به بارکد EAN-13 تبدیل کرد. برای مثال، بارکد UPC-A [012345678905] با بارکد EAN-13 [0012345678905] مطابقت دارد. انجام این کار سازگاری با UPC را تضمین می کند. -یک بارکد.

درباره بارکد UPC-A

UPC-A یک نماد بارکد است که برای ردیابی اقلام در فروشگاه ها استفاده می شود و فقط در ایالات متحده و کانادا استفاده می شود. از 12 رقم تشکیل شده است و هر کالا دارای یک کد منحصر به فرد است.

توسط شورای کد یکنواخت در ایالات متحده در سال 1973 فرموله شد، به طور مشترک با IBM توسعه یافت و از سال 1974 مورد استفاده قرار گرفته است. این اولین سیستم بارکد مورد استفاده برای تسویه محصول در سوپرمارکت ها بود. یک مورد مشخص شده است. با یک بارکد UPC-A در باجه صندوق در سوپرمارکت ترویس مارش اسکن شد.

دلیل استفاده از بارکدهای UPC-A در سوپرمارکت ها این است که می تواند سریع، دقیق و راحت اطلاعات محصول مانند قیمت، موجودی، حجم فروش و غیره را شناسایی کند.

بارکد UPC-A از 12 رقم تشکیل شده است که 6 رقم اول نشان دهنده کد سازنده، 5 رقم آخر نشان دهنده کد محصول و رقم آخر، رقم چک است. به این ترتیب ما فقط نیاز به اسکن بارکد در پیشخوان فروشگاه سوپرمارکت، می توانید به سرعت اطلاعات قیمت و موجودی محصول را به دست آورید و کارایی کار فروشندگان سوپرمارکت را تا حد زیادی بهبود بخشید.

بارکد UPC-A عمدتاً در بازارهای ایالات متحده و کانادا استفاده می شود، در حالی که سایر کشورها و مناطق از بارکد EAN-13 استفاده می کنند. تفاوت آنها در این است که بارکد EAN-13 یک کد کشور بیشتر دارد.

درباره بارکد Code-128

کد-128 بارکد توسط COMPUTER IDENTICS در سال 1981 ایجاد شد. این بارکد الفبایی با طول متغیر و پیوسته است.

بارکد کد-128 شامل یک ناحیه خالی، یک علامت شروع، یک ناحیه داده، یک کاراکتر چک و یک پایان دهنده است. دارای سه زیر مجموعه به نام های A، B و C است که می تواند مجموعه های کاراکترهای مختلف را نشان دهد. همچنین می توان از آن برای دستیابی به رمزگذاری چند سطحی از طریق انتخاب کاراکترهای شروع، کاراکترهای مجموعه کد و کاراکترهای تبدیل استفاده کرد.

این می تواند تمام 128 کاراکتر ASCII، از جمله اعداد، حروف، نمادها و کاراکترهای کنترلی را رمزگذاری کند، بنابراین می تواند همه کاراکترهای صفحه کلید کامپیوتر را نشان دهد.

این می تواند از طریق رمزگذاری چند سطحی به نمایش داده های با چگالی بالا و کارآمد دست یابد و می تواند برای شناسایی خودکار در هر سیستم مدیریتی استفاده شود.

با سیستم EAN/UCC سازگار است و برای نمایش اطلاعات واحد ذخیره سازی و حمل و نقل یا واحد لجستیک کالا استفاده می شود. در این حالت GS1-128 نامیده می شود.

استاندارد بارکد Code-128 توسط Computer Identics Corporation [ایالات متحده آمریکا] در سال 1981 ایجاد شد. این استاندارد می تواند همه 128 کاراکتر کد ASCII را نشان دهد و برای کاربرد راحت بر روی رایانه مناسب است. هدف از تدوین این استاندارد بهبود بارکد است. راندمان و قابلیت اطمینان رمزگذاری.

Code128 یک بارکد با چگالی بالا است. از سه نسخه از مجموعه کاراکترها [A, B, C] و انتخاب نویسه‌های شروع، کاراکترهای مجموعه کد و کاراکترهای تبدیل، با توجه به نوع و طول داده‌های مختلف استفاده می‌کند. ، مناسب ترین روش رمزگذاری را انتخاب کنید. این کار می تواند طول بارکد را کاهش دهد و کارایی رمزگذاری را بهبود بخشد. علاوه بر این، Code128 از کاراکترهای چک و پایان دهنده ها نیز استفاده می کند که می تواند قابلیت اطمینان بارکد را افزایش دهد و از خواندن اشتباه یا عدم خواندن جلوگیری کند.

بارکد کد-128 به طور گسترده در مدیریت داخلی شرکت ها، فرآیندهای تولید و سیستم های کنترل لجستیک استفاده می شود. سناریوهای کاربردی زیادی دارد، عمدتاً در صنایعی مانند حمل و نقل، تدارکات، پوشاک، غذا، داروسازی و پزشکی. تجهیزات.

کاربرد بارکد در مدیریت موجودی

دریافت کالا: با اسکن بارکد روی کالاهای دریافتی، می توان کمیت، نوع و کیفیت کالا را به سرعت و با دقت ثبت کرد و با سفارش خرید مطابقت داد.

ارسال: با اسکن بارکد روی کالاهای خروجی می توان به سرعت و با دقت کمیت، مقصد و وضعیت کالا را ثبت کرد و با سفارشات فروش مطابقت داد.

انبار جابجایی: با اسکن بارکدهای موجود بر روی کالاها و مکان های انبار، جابجایی و نگهداری کالا به سرعت و با دقت ثبت می شود و اطلاعات موجودی کالا به روز می شود.

موجودی: با اسکن بارکد کالاهای موجود در انبار، می توانید به سرعت و با دقت کمیت واقعی کالا و کمیت سیستم را بررسی کنید و مغایرت ها را پیدا و برطرف کنید.

مدیریت تجهیزات: با اسکن بارکد روی تجهیزات یا ابزار، می توانید به سرعت و با دقت استفاده، تعمیر و بازگشت تجهیزات یا ابزار را ثبت کنید و از گم شدن یا آسیب دیدن آن جلوگیری کنید.

درباره بارکد EAN-13

EAN-13 مخفف شماره مقاله اروپایی، یک پروتکل و استاندارد بارکد است که در سوپرمارکت ها و سایر صنایع خرده فروشی استفاده می شود.

EAN-13 بر اساس استاندارد UPC-A ایجاد شده توسط ایالات متحده ایجاد شده است. بارکد EAN-13 یک کد کشور/منطقه بیشتر از بارکد UPC-A دارد تا نیازهای بین المللی را برآورده کند. برنامه های کاربردی. این اولین سیستم بارکد مورد استفاده برای تسویه محصولات در سوپرمارکت ها بود.

EAN-13 از یک کد پیشوند، کد شناسایی سازنده، کد محصول و کد چک، در مجموع 13 رقم تشکیل شده است. رمزگذاری آن از اصل منحصر به فرد بودن پیروی می کند و می تواند اطمینان حاصل کند که در سراسر جهان تکرار نمی شود.

EAN International، که با نام EAN شناخته می شود، یک سازمان بین المللی غیر انتفاعی است که در سال 1977 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در بروکسل، بلژیک است. هدف آن تدوین و بهبود کالاهای یکپارچه در سطح جهانی است. سیستم بارکد خدمات ارزش افزوده را به مدیریت زنجیره تامین سازمانی را بهینه کنید. سازمان های عضو آن در سراسر جهان واقع شده اند.

بارکدهای EAN-13 عمدتاً در سوپرمارکت ها و سایر صنایع خرده فروشی استفاده می شوند.

درباره QR-Code

QR-Code در سال 1994 توسط تیمی به رهبری ماساهیرو هارادا از شرکت ژاپنی Denso Wave بر اساس بارکدی که در ابتدا برای علامت گذاری قطعات خودرو استفاده می شد اختراع شد. این بارکد ماتریسی دو بعدی است که می تواند چندین مورد را بدست آورد. استفاده می کند.

QR-Code در مقایسه با بارکدهای تک بعدی دارای مزایای زیر است:

QR-Code می تواند اطلاعات بیشتری را ذخیره کند، زیرا از یک ماتریس مربع دو بعدی به جای خطوط یک بعدی استفاده می کند. بارکدهای یک بعدی معمولاً فقط می توانند ده ها کاراکتر را ذخیره کنند، در حالی که QR-Code می تواند هزاران کاراکتر را ذخیره کند.

QR-Code می تواند انواع داده های بیشتری را نشان دهد، مانند اعداد، حروف، باینری، حروف چینی و غیره. بارکدهای یک بعدی معمولاً فقط می توانند اعداد یا حروف را نشان دهند.

QR-Code را می توان سریعتر اسکن و شناسایی کرد زیرا دارای چهار علامت موقعیت است و از هر زاویه ای قابل اسکن است. بارکدهای یک بعدی معمولاً باید از یک جهت خاص اسکن شوند.

QR-Code در برابر آسیب و تداخل مقاوم‌تر است، زیرا دارای قابلیت تصحیح خطا است که می‌تواند تا حدی داده‌های گمشده یا مبهم را بازیابی کند. بارکدهای یک بعدی معمولاً چنین قابلیت‌هایی ندارند.

تفاوت بین بارکدهای دو بعدی و بارکدهای یک بعدی عمدتاً در روش رمزگذاری و ظرفیت اطلاعات نهفته است. بارکدهای دو بعدی از یک ماتریس مربع دو بعدی استفاده می کنند که می تواند اطلاعات بیشتری را ذخیره کند و انواع داده های بیشتری را نشان دهد. بارکدهای یک بعدی از خطوط یک بعدی استفاده می کنند، فقط می توانند مقدار کمی از اطلاعات را ذخیره کنند و فقط می توانند اعداد یا حروف را نشان دهند. قابلیت ها، سازگاری و غیره.

QR-Code تنها بارکد دو بعدی نیست. طبق اصل بارکدهای دو بعدی را می توان به دو دسته ماتریسی و پشته ای تقسیم کرد. انواع بارکد دو بعدی رایج عبارتند از: Data Matrix، MaxiCode. ، آزتک، QR -Code، PDF417، Vericode، Ultracode، Code 49، Code 16K و غیره، کاربردهای متفاوتی در زمینه های مختلف دارند.

بارکد دو بعدی که بر اساس بارکد تک بعدی ایجاد شده است دارای مزایایی است که بارکد یک بعدی نمی تواند با آنها مقایسه شود. به عنوان یک فایل داده قابل حمل، اگرچه هنوز در مراحل اولیه است، با توجه به اقتصاد و فناوری اطلاعات به سرعت در حال توسعه، همراه با ویژگی های منحصر به فرد بارکدهای دو بعدی، تقاضا برای فناوری جدید بارکدهای دو بعدی در کشورهای مختلف روز به روز در حال افزایش است.

 
 
 
 

حق نشر(C)  EasierSoft Ltd.  2005-2024

 

پشتیبانی فنی

autobaup@aol.com    cs@easiersoft.com

 

 

D-U-N-S: 554420014