Witryna lustrzana    Oprogramowanie     Skontaktuj    Pobierz    Zakup online    FAQ    Technologia

Bezpłatny generator wsadowych kodów kreskowych online

Bezpłatny generator wsadowych kodów kreskowych online

Wartość kodu kreskowego:   Barcode Data / Number

Możesz wprowadzić od 1 do 100 linii

Można skopiować z Excela tutaj

Up to 100 rows

You can copy data from Excel

Typ kodu kreskowego:   Barcode Type

    Jakie są typy kodów kreskowych?

Rozmiar kodu kreskowego:   Barcode Size

 /   szerokość / wysokość   

Tekst pod kodem kreskowym:   Show Text Under Barcode

Tak   Nie   

Rozszerzenie szerokości kodu kreskowego:   Stretch Barcode Width

Tak   Nie   

Czcionka/Rozmiar czcionki:   Font Name / Size

 / 

Ustawienia wyjść:   Output to Images / Printing Setup

Generuj obraz kodu kreskowego  Drukuj na papierze A4  Drukuj na papierze etykietowym  

Lewy margines      Górny margines   Left / Top Margin

Opcja druku bezpośredniego

Wprowadź linie od 1 do 16 i wydrukuj kod kreskowy 2*8 na papierze A4.

Wprowadź od 1 do 100 linii, aby wydrukować kod kreskowy na papierze etykietowym w rolce.

For directly

printing

Enter 1-16 rows data to print 2X8=16 barcodes to A4 paper.

Enter 1-100 rows data to print to label Paper.

   Polska Strona Lokalna:  http://BarcodePL.com

Jeśli wybrano opcję drukowania:

Kliknij ten przycisk, program otworzy stronę do druku, następnie kliknij menu drukowania przeglądarki, aby rozpocząć drukowanie.

 

Recommended by CNET: Desktop version of free barcode software - Offline use, More powerful

Zalecane: bezpłatna wersja oprogramowania do obsługi kodów kreskowych na komputer stacjonarny

Korzystanie w trybie offline, bardziej zaawansowane funkcje

https://Free-barcode.com

To oprogramowanie kodów kreskowych ma trzy wersje

Wersja standardowa:           Pobierz bezpłatnie

1. Drukuj wsadowo proste etykiety z kodami kreskowymi przy użyciu danych Excel.

2. Może drukować na zwykłych drukarkach laserowych, atramentowych lub na profesjonalnych drukarkach etykiet z kodami kreskowymi.

3. Nie trzeba projektować etykiet, wystarczą proste ustawienia, możesz bezpośrednio wydrukować etykiety z kodami kreskowymi.

Wersja profesjonalna:           Pobierz bezpłatnie

1. Podobnie jak w wersji standardowej istnieje możliwość wydruku bardziej skomplikowanych etykiet.

2. Obsługuje prawie wszystkie typy kodów kreskowych (1D2D).

3. Można go uruchomić z wiersza poleceń DOS-u, a także można go używać z innymi programami do drukowania etykiet z kodami kreskowymi.

Wersja projektu etykiety:           Pobierz bezpłatnie

1. Służy do projektowania i drukowania wsadowego skomplikowanych etykiet z kodami kreskowymi

2. Każda etykieta może zawierać wiele kodów kreskowych, wiele zestawów tekstu, wzorów i linii

3. Wprowadzaj dane z kodów kreskowych do formularzy na różne efektywne sposoby, aby zminimalizować obciążenie pracą.

Podsumowanie:

1. To oprogramowanie ma stałą wersję bezpłatną i pełną wersję.

2. Wersja darmowa może zaspokoić potrzeby większości użytkowników.

3. Możesz przetestować funkcjonalność pełnej wersji w wersji darmowej.

4. Zalecamy najpierw pobrać bezpłatną wersję.

Pobierz bezpłatną wersję oprogramowania do kodów kreskowych

Szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z oprogramowania do kodów kreskowych

https://free-barcode.com/HowtoMakeBarcode.asp

 
 

Technologia kodów kreskowych i historia jej rozwoju     

Więcej wiedzy o kodach kreskowych

Przykłady zastosowania kodów kreskowych

Aplikacje z kodami kreskowymi do śledzenia żywności: aplikacje rejestrujące zawartość składników odżywczych, kalorie, białko i inne informacje o spożywanej żywności poprzez skanowanie kodu kreskowego na etykiecie żywności. Te aplikacje mogą pomóc Ci rejestrować nawyki żywieniowe, zarządzać swoje cele zdrowotne lub zrozum, skąd pochodzi Twoja żywność.

Transport i logistyka: Używane do kodów zamówień i dystrybucji, zarządzania magazynowaniem produktów, systemów kontroli logistyki, numerów sekwencyjnych biletów w międzynarodowych systemach lotniczych. Kody kreskowe są wykorzystywane do zamawiania i dystrybucji w branży logistycznej i transportowej. Mogą być używane do napisywania kodów kontenerów wysyłkowych (SSCC) są kodowane w celu identyfikacji i śledzenia kontenerów i palet w łańcuchu dostaw. Mogą również kodować inne informacje, takie jak data przydatności do spożycia i numery partii.

Wewnętrzny łańcuch dostaw: wewnętrzne zarządzanie przedsiębiorstwem, proces produkcyjny, system kontroli logistyki, kody zamówień i dystrybucji. Kody kreskowe mogą przechowywać różne informacje, takie jak numer artykułu, partia, ilość, waga, data itp. To informacje mogą być używane do śledzenia, sortowania, inwentaryzacji, kontroli jakości itp. w celu poprawy wydajności i dokładności wewnętrznego zarządzania łańcuchem dostaw firmy.

Śledzenie logistyki: Kody kreskowe są szeroko stosowane w śledzeniu logistyki. Można ich używać do identyfikacji towarów, zamówień, cen, zapasów i innych informacji. Umieszczając kody kreskowe na opakowaniach lub pudłach wysyłkowych, można uzyskać wpis do magazynu i wyjście. Automatyczna identyfikacja i rejestracja informacji o dystrybucji, zapasach i innych informacjach logistycznych w celu poprawy dokładności i efektywności zarządzania logistyką.

Proces linii produkcyjnej: Kody kreskowe można wykorzystać do zarządzania procesami na fabrycznej linii produkcyjnej w celu poprawy wydajności i jakości produkcji. Kody kreskowe mogą identyfikować numery produktów, partie, specyfikacje, ilości, daty i inne informacje, aby ułatwić śledzenie procesu produkcyjnego Kontrola, statystyki i inne operacje.Kody kreskowe można również integrować z innymi systemami, takimi jak ERP, MES, WMS itp., aby uzyskać automatyczne gromadzenie i przesyłanie danych.

Informacje o kodzie kreskowym EAN-13

EAN-13 to skrót od europejskiego numeru artykułu, protokołu i standardu kodu kreskowego stosowanego w supermarketach i innych branżach handlu detalicznego.

EAN-13 powstał w oparciu o standard UPC-A ustanowiony przez Stany Zjednoczone. Kod kreskowy EAN-13 zawiera o jeden kod kraju/regionu więcej niż kod kreskowy UPC-A, aby spełnić potrzeby międzynarodowych zastosowań.Kod kreskowy UPC-A to symbol kodu kreskowego używany do śledzenia towarów w sklepach. Jest używany tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Został opracowany przez Stany Zjednoczone [Uniform Code Council] w 1973 r. i jest używany od 1974 r. Był to najwcześniejszy system kodów kreskowych stosowany do rozliczania produktów w supermarketach.

EAN-13 składa się z kodu prefiksu, kodu identyfikacyjnego producenta, kodu pozycji produktu i kodu kontrolnego, łącznie 13 cyfr. Jego kodowanie opiera się na zasadzie niepowtarzalności i gwarantuje, że nie powtórzy się na całym świecie.

EAN International, określana jako EAN, jest międzynarodową organizacją non-profit założoną w 1977 roku z siedzibą w Brukseli w Belgii. Jej celem jest opracowywanie i ulepszanie towarów ujednoliconych na całym świecie. System kodów kreskowych zapewnia usługi o wartości dodanej dla zoptymalizuj zarządzanie łańcuchem dostaw przedsiębiorstwa. Organizacje członkowskie są zlokalizowane na całym świecie.

Kody kreskowe EAN-13 są używane głównie w supermarketach i innych branżach handlu detalicznego.

Jaka jest różnica pomiędzy kodem kreskowym EAN-13 a kodem kreskowym UPC-A?

Kod kreskowy EAN-13 zawiera o jeden kod kraju/regionu więcej niż kod kreskowy UPC-A. W rzeczywistości kod kreskowy UPC-A można uznać za szczególny przypadek kodu kreskowego EAN-13, to znaczy: pierwsza cyfra to kod kreskowy EAN-13 ustawiony na 0.

Kod kreskowy EAN-13 został opracowany przez Międzynarodowe Centrum Numeracji Artykułów i jest powszechnie akceptowany. Długość kodu wynosi 13 cyfr, a pierwsze dwie cyfry reprezentują kod kraju lub regionu.

Kod kreskowy UPC-A jest produkowany przez Komitet ds. Kodów Jednolitych Stanów Zjednoczonych i jest używany głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Długość kodu wynosi 12 cyfr, a pierwsza cyfra oznacza kod systemu numerycznego.

Kody kreskowe EAN-13 i kody kreskowe UPC-A mają tę samą strukturę i metodę weryfikacji oraz podobny wygląd.

Kod kreskowy EAN-13 jest rozszerzeniem kodu kreskowego UPC-A i może być kompatybilny z kodem kreskowym UPC-A.

Jeśli mam kod UPC, czy nadal muszę ubiegać się o numer EAN?

Nie ma potrzeby. Zarówno UPC, jak i EAN mogą identyfikować towary. Choć ten pierwszy pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, jest częścią globalnego systemu GS1, więc jeśli zarejestrujesz UPC w organizacji GS1, może być używany globalnie.Jeśli chcesz wydrukować 13-cyfrowy kod kreskowy EAN, możesz dodać cyfrę 0 przed kodem UPC.

Kody kreskowe UPC-A można konwertować na kody kreskowe EAN-13, dodając na początku 0. Na przykład kod kreskowy UPC-A [012345678905] odpowiada kodowi kreskowemu EAN-13 [0012345678905]. Dzięki temu zapewniona jest kompatybilność z UPC Kody kreskowe.

O kodzie kreskowym UPC-A

UPC-A to symbol kodu kreskowego używany do śledzenia artykułów w sklepach i używany tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Składa się z 12 cyfr, a każdy artykuł ma unikalny kod.

Został opracowany przez Uniform Code Council w Stanach Zjednoczonych w 1973 r., opracowany wspólnie z IBM i jest używany od 1974 r. Był to najwcześniejszy system kodów kreskowych używany do rozliczania produktów w supermarketach. Pozycja oznaczona z kodem kreskowym UPC-A został zeskanowany przy kasie w supermarkecie Troys Marsh.

Powodem stosowania kodów kreskowych UPC-A w supermarketach jest to, że umożliwiają one szybką, dokładną i wygodną identyfikację informacji o produkcie, takich jak cena, stan magazynowy, wielkość sprzedaży itp.

Kod kreskowy UPC-A składa się z 12 cyfr, z czego 6 pierwszych cyfr to kod producenta, 5 ostatnich cyfr to kod produktu, a ostatnia cyfra to cyfra kontrolna. W ten sposób mamy tylko Zeskanuj kod kreskowy przy kasie supermarketu, możesz szybko uzyskać informacje o cenie produktu i stanie zapasów, co znacznie poprawia wydajność pracy sprzedawców w supermarkecie.

Kod kreskowy UPC-A jest używany głównie na rynku Stanów Zjednoczonych i Kanady, podczas gdy w innych krajach i regionach stosowane są kody kreskowe EAN-13. Różnica między nimi polega na tym, że kod kreskowy EAN-13 ma jeszcze jeden kod kraju.

O kodzie kreskowym Code-128

Kod kreskowy Code-128 został opracowany przez firmę COMPUTER IDENTICS w 1981 roku. Jest to ciągły alfanumeryczny kod kreskowy o zmiennej długości.

Kod kreskowy Code-128 składa się z pustego obszaru, znaku początkowego, obszaru danych, znaku kontrolnego i terminatora. Ma trzy podzbiory, mianowicie A, B i C, które mogą reprezentować różne zestawy znaków. Można go również wykorzystać do uzyskania kodowania wielopoziomowego poprzez wybór znaków początkowych, znaków zestawu kodów i znaków konwersji.

Może zakodować wszystkie 128 znaków ASCII, w tym cyfry, litery, symbole i znaki sterujące, dzięki czemu może reprezentować wszystkie znaki na klawiaturze komputera.

Może osiągnąć wysoką gęstość i wydajną reprezentację danych poprzez wielopoziomowe kodowanie i może być używany do automatycznej identyfikacji w dowolnym systemie zarządzania.

Jest kompatybilny z systemem EAN/UCC i służy do przedstawienia informacji o jednostce magazynowania i transportu lub jednostce logistycznej towaru. W tym przypadku nosi nazwę GS1-128.

Standard kodów kreskowych Code-128 został opracowany przez Computer Identics Corporation [USA] w 1981 roku. Może reprezentować wszystkie 128 znaków kodu ASCII i jest odpowiedni do wygodnego stosowania na komputerach. Celem sformułowania tego standardu jest ulepszenie kodów kreskowych wydajność i niezawodność kodowania.

Code128 to kod kreskowy o dużej gęstości. Wykorzystuje trzy wersje zestawów znaków [A, B, C] oraz wybór znaków początkowych, znaków zestawu kodów i znaków konwersji, w zależności od różnych typów danych i długości , wybierz najbardziej odpowiednią metodę kodowania. Może to zmniejszyć długość kodu kreskowego i poprawić wydajność kodowania. Ponadto Code128 wykorzystuje również znaki kontrolne i terminatory, które mogą zwiększyć niezawodność kodu kreskowego i zapobiec błędnemu odczytaniu lub pominięciu odczytu.

Kod kreskowy Code-128 jest szeroko stosowany w wewnętrznym zarządzaniu przedsiębiorstwami, procesami produkcyjnymi, systemami kontroli logistyki. Ma wiele scenariuszy zastosowań, głównie w branżach takich jak transport, logistyka, odzież, żywność, farmaceutyka i medycyna sprzęt.

O QR-Code

QR-Code został wynaleziony w 1994 roku przez zespół kierowany przez Masahiro Haradę z japońskiej firmy Denso Wave, w oparciu o kod kreskowy pierwotnie używany do oznaczania części samochodowych. Jest to dwuwymiarowy matrycowy kod kreskowy, który może osiągnąć wiele wykorzystuje.

QR-Code ma następujące zalety w porównaniu z jednowymiarowymi kodami kreskowymi:

QR-Code może przechowywać więcej informacji, ponieważ wykorzystuje dwuwymiarową macierz kwadratową zamiast jednowymiarowych linii. Jednowymiarowe kody kreskowe mogą zwykle przechowywać tylko dziesiątki znaków, podczas gdy QR-Code może przechowywać tysiące znaków .

QR-Code może reprezentować więcej typów danych, takich jak cyfry, litery, znaki binarne, znaki chińskie itp. Jednowymiarowe kody kreskowe zazwyczaj reprezentują tylko cyfry lub litery.

QR-Code można zeskanować i rozpoznać szybciej, ponieważ ma cztery znaczniki pozycjonujące i można go skanować pod dowolnym kątem. Jednowymiarowe kody kreskowe zwykle wymagają skanowania z określonego kierunku.

QR-Code jest bardziej odporny na uszkodzenia i zakłócenia, ponieważ posiada funkcje korekcji błędów, które pozwalają odzyskać częściowo utracone lub zasłonięte dane. Jednowymiarowe kody kreskowe zazwyczaj nie mają takich możliwości.

Różnica między dwuwymiarowymi i jednowymiarowymi kodami kreskowymi polega głównie na metodzie kodowania i pojemności informacyjnej. Dwuwymiarowe kody kreskowe wykorzystują dwuwymiarową macierz kwadratową, która może przechowywać więcej informacji i reprezentować więcej typów danych Jednowymiarowe kody kreskowe wykorzystują jednowymiarowe linie, mogą przechowywać tylko niewielką ilość informacji i mogą przedstawiać tylko cyfry lub litery. Istnieją inne różnice między dwuwymiarowymi kodami kreskowymi a jednowymiarowymi kodami kreskowymi, takie jak szybkość skanowania, korekcja błędów możliwości, kompatybilność itp.

QR-Code nie jest jedynym dwuwymiarowym kodem kreskowym. Zgodnie z zasadą dwuwymiarowe kody kreskowe można podzielić na dwie kategorie: macierzowe i piętrowe. Typowe dwuwymiarowe typy kodów kreskowych to: Data Matrix, MaxiCode , Aztec, QR-Code, PDF417, Vericode, Ultracode, Code 49, Code 16K itp., mają różne zastosowania w różnych dziedzinach.

Dwuwymiarowy kod kreskowy opracowany na podstawie jednowymiarowego kodu kreskowego ma zalety, z którymi jednowymiarowy kod kreskowy nie może się równać. Jako przenośny plik danych, choć jest jeszcze w powijakach, jest w fazie rozwoju stale udoskonalający się rynek. Napędzany ekonomią i szybko rozwijającą się technologią informatyczną, w połączeniu z unikalnymi cechami kodów kreskowych 2D, zapotrzebowanie na nową technologię kodów kreskowych 2D w różnych krajach rośnie z dnia na dzień.

 
 
 
 

Prawa autorskie(C)  EasierSoft Ltd.  2005-2024

 

Pomoc techniczna

autobaup@aol.com    cs@easiersoft.com

 

 

D-U-N-S: 554420014