Witryna lustrzana    Oprogramowanie     Skontaktuj    Pobierz    Zakup online    FAQ    Technologia

Free Online Bulk Barcode Generator - Output to Png Image Files - Print Barcodes to A4 or Label Paper

Bezpłatny generator wsadowych kodów kreskowych online

Wartość kodu kreskowego:   Barcode Data / Number

Możesz wprowadzić od 1 do 100 linii

Można skopiować z Excela tutaj

Up to 100 rows

You can copy data from Excel

Typ kodu kreskowego:   Barcode Type

    Jakie są typy kodów kreskowych?

Rozmiar kodu kreskowego:   Barcode Size

 /   szerokość / wysokość   

Tekst pod kodem kreskowym:   Show Text Under Barcode

Tak   Nie   

Rozszerzenie szerokości kodu kreskowego:   Stretch Barcode Width

Tak   Nie   

Czcionka/Rozmiar czcionki:   Font Name / Size

 / 

Ustawienia wyjść:   Output to Images / Printing Setup

Generuj obraz kodu kreskowego  Drukuj na papierze A4  Drukuj na papierze etykietowym  

Lewy margines      Górny margines   Left / Top Margin

Opcja druku bezpośredniego

Wprowadź linie od 1 do 16 i wydrukuj kod kreskowy 2*8 na papierze A4.

Wprowadź od 1 do 100 linii, aby wydrukować kod kreskowy na papierze etykietowym w rolce.

For directly

printing

Enter 1-16 rows data to print 2X8=16 barcodes to A4 paper.

Enter 1-100 rows data to print to label Paper.

   Submit To Generate Barcodes

Jeśli wybrano opcję drukowania:

Kliknij ten przycisk, program otworzy stronę do druku, następnie kliknij menu drukowania przeglądarki, aby rozpocząć drukowanie.

 

Recommended by CNET: Desktop version of free barcode software – Offline use, More powerful

Zalecane: bezpłatna wersja oprogramowania do obsługi kodów kreskowych na komputer stacjonarny

Korzystanie w trybie offline, bardziej zaawansowane funkcje

https://Free-barcode.com

To oprogramowanie kodów kreskowych ma trzy wersje

Wersja standardowa:           Pobierz bezpłatnie

1. Drukuj wsadowo proste etykiety z kodami kreskowymi przy użyciu danych Excel.

2. Może drukować na zwykłych drukarkach laserowych, atramentowych lub na profesjonalnych drukarkach etykiet z kodami kreskowymi.

3. Nie trzeba projektować etykiet, wystarczą proste ustawienia, możesz bezpośrednio wydrukować etykiety z kodami kreskowymi.

Wersja profesjonalna:           Pobierz bezpłatnie

1. Podobnie jak w wersji standardowej istnieje możliwość wydruku bardziej skomplikowanych etykiet.

2. Obsługuje prawie wszystkie typy kodów kreskowych (1D2D).

3. Można go uruchomić z wiersza poleceń DOS-u, a także można go używać z innymi programami do drukowania etykiet z kodami kreskowymi.

Wersja projektu etykiety:           Pobierz bezpłatnie

1. Służy do projektowania i drukowania wsadowego skomplikowanych etykiet z kodami kreskowymi

2. Każda etykieta może zawierać wiele kodów kreskowych, wiele zestawów tekstu, wzorów i linii

3. Wprowadzaj dane z kodów kreskowych do formularzy na różne efektywne sposoby, aby zminimalizować obciążenie pracą.

Podsumowanie:

1. To oprogramowanie ma stałą wersję bezpłatną i pełną wersję.

2. Wersja darmowa może zaspokoić potrzeby większości użytkowników.

3. Możesz przetestować funkcjonalność pełnej wersji w wersji darmowej.

4. Zalecamy najpierw pobrać bezpłatną wersję.

Pobierz bezpłatną wersję oprogramowania do kodów kreskowych

Szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z oprogramowania do kodów kreskowych

https://free-barcode.com/HowtoMakeBarcode.asp

 
 

Technologia kodów kreskowych i historia jej rozwoju     

Więcej wiedzy o kodach kreskowych

Jakie są alternatywy dla kodów kreskowych?

Istnieje wiele alternatyw dla kodów kreskowych, takich jak Bokode, kod QR, RFID itp. Jednak nie mogą one całkowicie zastąpić kodów kreskowych. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, w zależności od potrzeb i scenariuszy.

Bokode to znaczniki danych, które mogą przechowywać więcej informacji niż kody kreskowe w tym samym obszarze. Zostały opracowane przez zespół kierowany przez Ramesha Raskara z MIT Media Lab. Bokodes można przechwycić dowolnym standardowym aparatem cyfrowym. po prostu ustaw ostrość aparatu na nieskończoność. Bokodes mają tylko 3 mm średnicy, ale można je powiększyć w aparacie do wystarczającego stopnia przejrzystości. Nazwa Bokodes to połączenie bokeh [termin fotograficzny określający rozmycie ostrości] i kodu kreskowego [kod kreskowy] A kombinacja dwóch słów. Niektóre znaczniki Bokodes można przepisać, a Bokode, które można przepisać, nazywane są Bokodes.

Bokodes mają pewne zalety i wady w porównaniu z kodami kreskowymi. Zaletami Bokodów jest to, że mogą przechowywać więcej danych, można je odczytać pod różnymi kątami i z różnych odległości oraz można ich używać w rzeczywistości rozszerzonej, widzeniu maszynowym i polu bliskim komunikacja i inne dziedziny. Wadą Bokodes jest to, że sprzęt do odczytu Bokodes wymaga światła LED i soczewki, więc koszt jest wyższy i zużywa więcej energii. Koszt produkcji etykiet Bokodes jest również wyższy niż etykiet z kodami kreskowymi.

QR-Code jest właściwie rodzajem kodu kreskowego. Nazywa się go również dwuwymiarowym kodem kreskowym. Obydwa są sposobem przechowywania danych, ale mają pewne różnice, zalety i wady. QR-Code może przechowywać więcej Dane, w tym tekst, zdjęcia, filmy itp., podczas gdy kody kreskowe mogą przechowywać tylko cyfry lub litery. QR-Code można skanować pod dowolnym kątem, natomiast kody kreskowe można skanować tylko pod określonym kierunkiem. QR-Code posiada korekcję błędów funkcji, nawet jeśli jest częściowo uszkodzony. Można go również zidentyfikować, podczas gdy kody kreskowe są bardziej podatne na uszkodzenia. Kod QR jest bardziej odpowiedni do płatności zbliżeniowych, udostępniania, identyfikacji i innych scenariuszy, podczas gdy kody kreskowe są bardziej odpowiednie do zarządzania i śledzenia dobra.

Teoretycznie QR-Code może zastąpić wszystkie funkcje jednowymiarowych kodów kreskowych. Jednak wiele zastosowań nie wymaga etykiet z kodami kreskowymi do przechowywania dużych ilości danych. Na przykład etykiety z kodami kreskowymi EAN dla towarów detalicznych wymagają jedynie przechowywania 8 do 13 Tylko liczba, więc nie ma potrzeby używania QR-Code Koszt wydruku QR-Code jest również nieco wyższy niż w przypadku jednowymiarowych kodów kreskowych, więc QR-Code nie zastąpi całkowicie jednowymiarowych kodów kreskowych.

Informacje o kodzie kreskowym EAN-13

EAN-13 to skrót od europejskiego numeru artykułu, protokołu i standardu kodu kreskowego stosowanego w supermarketach i innych branżach handlu detalicznego.

EAN-13 powstał w oparciu o standard UPC-A ustanowiony przez Stany Zjednoczone. Kod kreskowy EAN-13 zawiera o jeden kod kraju/regionu więcej niż kod kreskowy UPC-A, aby spełnić potrzeby międzynarodowych zastosowań.Kod kreskowy UPC-A to symbol kodu kreskowego używany do śledzenia towarów w sklepach. Jest używany tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Został opracowany przez Stany Zjednoczone [Uniform Code Council] w 1973 r. i jest używany od 1974 r. Był to najwcześniejszy system kodów kreskowych stosowany do rozliczania produktów w supermarketach.

EAN-13 składa się z kodu prefiksu, kodu identyfikacyjnego producenta, kodu pozycji produktu i kodu kontrolnego, łącznie 13 cyfr. Jego kodowanie opiera się na zasadzie niepowtarzalności i gwarantuje, że nie powtórzy się na całym świecie.

EAN International, określana jako EAN, jest międzynarodową organizacją non-profit założoną w 1977 roku z siedzibą w Brukseli w Belgii. Jej celem jest opracowywanie i ulepszanie towarów ujednoliconych na całym świecie. System kodów kreskowych zapewnia usługi o wartości dodanej dla zoptymalizuj zarządzanie łańcuchem dostaw przedsiębiorstwa. Organizacje członkowskie są zlokalizowane na całym świecie.

Kody kreskowe EAN-13 są używane głównie w supermarketach i innych branżach handlu detalicznego.

Jaka jest różnica pomiędzy kodem kreskowym EAN-13 a kodem kreskowym UPC-A?

Kod kreskowy EAN-13 zawiera o jeden kod kraju/regionu więcej niż kod kreskowy UPC-A. W rzeczywistości kod kreskowy UPC-A można uznać za szczególny przypadek kodu kreskowego EAN-13, to znaczy: pierwsza cyfra to kod kreskowy EAN-13 ustawiony na 0.

Kod kreskowy EAN-13 został opracowany przez Międzynarodowe Centrum Numeracji Artykułów i jest powszechnie akceptowany. Długość kodu wynosi 13 cyfr, a pierwsze dwie cyfry reprezentują kod kraju lub regionu.

Kod kreskowy UPC-A jest produkowany przez Komitet ds. Kodów Jednolitych Stanów Zjednoczonych i jest używany głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Długość kodu wynosi 12 cyfr, a pierwsza cyfra oznacza kod systemu numerycznego.

Kody kreskowe EAN-13 i kody kreskowe UPC-A mają tę samą strukturę i metodę weryfikacji oraz podobny wygląd.

Kod kreskowy EAN-13 jest rozszerzeniem kodu kreskowego UPC-A i może być kompatybilny z kodem kreskowym UPC-A.

Jeśli mam kod UPC, czy nadal muszę ubiegać się o numer EAN?

Nie ma potrzeby. Zarówno UPC, jak i EAN mogą identyfikować towary. Choć ten pierwszy pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, jest częścią globalnego systemu GS1, więc jeśli zarejestrujesz UPC w organizacji GS1, może być używany globalnie.Jeśli chcesz wydrukować 13-cyfrowy kod kreskowy EAN, możesz dodać cyfrę 0 przed kodem UPC.

Kody kreskowe UPC-A można konwertować na kody kreskowe EAN-13, dodając na początku 0. Na przykład kod kreskowy UPC-A [012345678905] odpowiada kodowi kreskowemu EAN-13 [0012345678905]. Dzięki temu zapewniona jest kompatybilność z UPC Kody kreskowe.

O kodzie kreskowym UPC-A

UPC-A to symbol kodu kreskowego używany do śledzenia artykułów w sklepach i używany tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Składa się z 12 cyfr, a każdy artykuł ma unikalny kod.

Został opracowany przez Uniform Code Council w Stanach Zjednoczonych w 1973 r., opracowany wspólnie z IBM i jest używany od 1974 r. Był to najwcześniejszy system kodów kreskowych używany do rozliczania produktów w supermarketach. Pozycja oznaczona z kodem kreskowym UPC-A został zeskanowany przy kasie w supermarkecie Troys Marsh.

Powodem stosowania kodów kreskowych UPC-A w supermarketach jest to, że umożliwiają one szybką, dokładną i wygodną identyfikację informacji o produkcie, takich jak cena, stan magazynowy, wielkość sprzedaży itp.

Kod kreskowy UPC-A składa się z 12 cyfr, z czego 6 pierwszych cyfr to kod producenta, 5 ostatnich cyfr to kod produktu, a ostatnia cyfra to cyfra kontrolna. W ten sposób mamy tylko Zeskanuj kod kreskowy przy kasie supermarketu, możesz szybko uzyskać informacje o cenie produktu i stanie zapasów, co znacznie poprawia wydajność pracy sprzedawców w supermarkecie.

Kod kreskowy UPC-A jest używany głównie na rynku Stanów Zjednoczonych i Kanady, podczas gdy w innych krajach i regionach stosowane są kody kreskowe EAN-13. Różnica między nimi polega na tym, że kod kreskowy EAN-13 ma jeszcze jeden kod kraju.

O kodzie kreskowym Code-128

Kod kreskowy Code-128 został opracowany przez firmę COMPUTER IDENTICS w 1981 roku. Jest to ciągły alfanumeryczny kod kreskowy o zmiennej długości.

Kod kreskowy Code-128 składa się z pustego obszaru, znaku początkowego, obszaru danych, znaku kontrolnego i terminatora. Ma trzy podzbiory, mianowicie A, B i C, które mogą reprezentować różne zestawy znaków. Można go również wykorzystać do uzyskania kodowania wielopoziomowego poprzez wybór znaków początkowych, znaków zestawu kodów i znaków konwersji.

Może zakodować wszystkie 128 znaków ASCII, w tym cyfry, litery, symbole i znaki sterujące, dzięki czemu może reprezentować wszystkie znaki na klawiaturze komputera.

Może osiągnąć wysoką gęstość i wydajną reprezentację danych poprzez wielopoziomowe kodowanie i może być używany do automatycznej identyfikacji w dowolnym systemie zarządzania.

Jest kompatybilny z systemem EAN/UCC i służy do przedstawienia informacji o jednostce magazynowania i transportu lub jednostce logistycznej towaru. W tym przypadku nosi nazwę GS1-128.

Standard kodów kreskowych Code-128 został opracowany przez Computer Identics Corporation [USA] w 1981 roku. Może reprezentować wszystkie 128 znaków kodu ASCII i jest odpowiedni do wygodnego stosowania na komputerach. Celem sformułowania tego standardu jest ulepszenie kodów kreskowych wydajność i niezawodność kodowania.

Code128 to kod kreskowy o dużej gęstości. Wykorzystuje trzy wersje zestawów znaków [A, B, C] oraz wybór znaków początkowych, znaków zestawu kodów i znaków konwersji, w zależności od różnych typów danych i długości , wybierz najbardziej odpowiednią metodę kodowania. Może to zmniejszyć długość kodu kreskowego i poprawić wydajność kodowania. Ponadto Code128 wykorzystuje również znaki kontrolne i terminatory, które mogą zwiększyć niezawodność kodu kreskowego i zapobiec błędnemu odczytaniu lub pominięciu odczytu.

Kod kreskowy Code-128 jest szeroko stosowany w wewnętrznym zarządzaniu przedsiębiorstwami, procesami produkcyjnymi, systemami kontroli logistyki. Ma wiele scenariuszy zastosowań, głównie w branżach takich jak transport, logistyka, odzież, żywność, farmaceutyka i medycyna sprzęt.

O QR-Code

QR-Code został wynaleziony w 1994 roku przez zespół kierowany przez Masahiro Haradę z japońskiej firmy Denso Wave, w oparciu o kod kreskowy pierwotnie używany do oznaczania części samochodowych. Jest to dwuwymiarowy matrycowy kod kreskowy, który może osiągnąć wiele wykorzystuje.

QR-Code ma następujące zalety w porównaniu z jednowymiarowymi kodami kreskowymi:

QR-Code może przechowywać więcej informacji, ponieważ wykorzystuje dwuwymiarową macierz kwadratową zamiast jednowymiarowych linii. Jednowymiarowe kody kreskowe mogą zwykle przechowywać tylko dziesiątki znaków, podczas gdy QR-Code może przechowywać tysiące znaków .

QR-Code może reprezentować więcej typów danych, takich jak cyfry, litery, znaki binarne, znaki chińskie itp. Jednowymiarowe kody kreskowe zazwyczaj reprezentują tylko cyfry lub litery.

QR-Code można zeskanować i rozpoznać szybciej, ponieważ ma cztery znaczniki pozycjonujące i można go skanować pod dowolnym kątem. Jednowymiarowe kody kreskowe zwykle wymagają skanowania z określonego kierunku.

QR-Code jest bardziej odporny na uszkodzenia i zakłócenia, ponieważ posiada funkcje korekcji błędów, które pozwalają odzyskać częściowo utracone lub zasłonięte dane. Jednowymiarowe kody kreskowe zazwyczaj nie mają takich możliwości.

Różnica między dwuwymiarowymi i jednowymiarowymi kodami kreskowymi polega głównie na metodzie kodowania i pojemności informacyjnej. Dwuwymiarowe kody kreskowe wykorzystują dwuwymiarową macierz kwadratową, która może przechowywać więcej informacji i reprezentować więcej typów danych Jednowymiarowe kody kreskowe wykorzystują jednowymiarowe linie, mogą przechowywać tylko niewielką ilość informacji i mogą przedstawiać tylko cyfry lub litery. Istnieją inne różnice między dwuwymiarowymi kodami kreskowymi a jednowymiarowymi kodami kreskowymi, takie jak szybkość skanowania, korekcja błędów możliwości, kompatybilność itp.

QR-Code nie jest jedynym dwuwymiarowym kodem kreskowym. Zgodnie z zasadą dwuwymiarowe kody kreskowe można podzielić na dwie kategorie: macierzowe i piętrowe. Typowe dwuwymiarowe typy kodów kreskowych to: Data Matrix, MaxiCode , Aztec, QR-Code, PDF417, Vericode, Ultracode, Code 49, Code 16K itp., mają różne zastosowania w różnych dziedzinach.

Dwuwymiarowy kod kreskowy opracowany na podstawie jednowymiarowego kodu kreskowego ma zalety, z którymi jednowymiarowy kod kreskowy nie może się równać. Jako przenośny plik danych, choć jest jeszcze w powijakach, jest w fazie rozwoju stale udoskonalający się rynek. Napędzany ekonomią i szybko rozwijającą się technologią informatyczną, w połączeniu z unikalnymi cechami kodów kreskowych 2D, zapotrzebowanie na nową technologię kodów kreskowych 2D w różnych krajach rośnie z dnia na dzień.

 
 
 
 

Prawa autorskie(C)  EasierSoft Ltd.  2005-2023

 

Pomoc techniczna

autobaup@aol.com    cs@easiersoft.com

 

 

D-U-N-S: 554420014